W dniach 9 – 23 Luty ZPO w Bogorii brało udział w akcji „Depresja – Rozumiem – Wspieram” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. Inicjatywa pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty miała charakter profilaktyczny i była skierowana do uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
W ramach wydarzenia psycholodzy szkolni oraz wychowawcy przeprowadzali zajęcia dotyczące zdrowia psychicznego oraz radzenia sobie z trudnymi emocjami, uczniowie przygotowali plakaty dotyczące radzenia sobie ze smutkiem, opracowano ulotki informujące o możliwych drogach wsparcia w czasie trudności emocjonalnych.
Przygotowane zostały gazetki tematyczne oraz wystawa prac plastycznych kl. I-III.
Podsumowaniem akcji było spotkanie 26.02.26r., z panią Gabrielę Swatek - psycholożką i psychoedukatorką z Małopolskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie, która przeprowadziła zajęcia edukacyjno - terapeutyczne „Okiełznać Ciemność” dla uczniów klas szkoły podstawowej oraz liceum, szkolenie dla nauczycieli szkoły podstawowej i branżowej oraz szkolenie dla rodziców. Zebrani na szkoleniach i warsztatach otrzymali ulotki edukacyjne dot. depresji – objawów choroby oraz możliwości wsparcia, na korytarzach szkolnych zawisły gabloty edukacyjne.
Akcja przyczyniła się do zwiększenia wrażliwości na problemy zdrowia psychicznego w społeczności szkolnej.
Informujemy, że w dniu 2 lutego 2026 roku (poniedziałek) w związku z awarią sieci telefonicznej operatora PLATAN połączenia do szkoły pod numer 158674026 mogą być utrudnione. W sytuacji problemów z dodzwonieniem się prosimy w pilnych sprawach kontaktować się mailowo na adres szkoły Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dodatkowo rodzice mają możliwość kontaktu poprzez dziennik elektroniczny.