Wigilia 2019 w naszej szkole

 

20 grudnia 2019 roku odbyła się Wigilia szkolna. Uczniowie całego Zespołu łącznie z przedszkolakami zebrali się aby uczestniczyć w uroczystościach.
Mogliśmy posłuchać pięknych, wprowadzających w świąteczny nastrój kolęd, a także dzięki inscenizacji uczniów z V klas szkoły podstawowej każdy mógł przypomnieć sobie na co tak naprawdę powinniśmy zwracać uwagę podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Cała uroczystość rozpoczęła się wniesieniem Betlejemskiego Światła Pokoju, które tydzień wcześniej z Zakopanego przywieźli harcerze 21 BDH.
Światło to jest symbolem miłości, pokoju i nadziei. Następnie miało miejsce krótkie przemówienie Pani Dyrektor Anny Niziałek i powitanie uczestników uroczystości.

Podczas części artystycznej zaprezentowany został problem współczesnych rodzin. W wielu polskich domach Święta to jedynie prezenty i odpoczynek, a dzieci zamiast na narodziny Jezusa czekają na przyjście świętego Mikołaja a przecież nie to jest najważniejsze w życiu.

Zwieńczeniem całej uroczystości było poświęcenie przez księdza proboszcza Pawła Cygana opłatków, (które następnie przedstawiciele klas zabrali na wigilie klasowe) oraz życzenia świąteczne przekazane przez Panią Dyrektor, Pana Wójta Gminy Bogoria Marcina Adamczyka oraz przewodniczącą Rady Rodziców.

Świąt wspaniałych, spędzonych w rodzinnej atmosferze,
Pysznych potraw na wigilijnym stole,
Aby to Boże Narodzenie było okazją do odpoczynku od codziennego zabiegania,
Wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym,
Optymizmu każdego dnia, spełnienia marzeń,                                          
oraz szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.

 

Tekst: Kosiarski Mikołaj klasa Ia

Zdjęcia: Śledź Ola kl. Id

Materiał filmowy z uroczystości: Adam Krzyżanowski