Finał akcji "Razem na Święta" 2020 -12- 22

„Dzielmy się chlebem, dzielmy się niebem…”

 

Pomagać należy zawsze, jednak w okresie bożonarodzeniowym pomaganie ma szczególny wymiar. Pomimo trwającej pandemii, w tak trudnym obecnie czasie, nie możemy zapominać o potrzebujących pomocy. Szczególnie teraz wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

                18 grudnia zakończyła się kolejna edycja akcji MEN, do której tradycyjnie już przystąpiła nasza placówka. W tym trudnym czasie pandemii podjęliśmy do realizacji dwa zadania. Pierwsze przedsięwzięcie polegało na wykonaniu przez uczniów kartek świątecznych z życzeniami dla wszystkich pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych. W ramach drugiego zadania uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi, dyrekcja oraz pan wójt Marcin Adamczyk włączyli się w zbiórkę słodyczy oraz artykułów chemiczno-kosmetycznych dla podopiecznych Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie.

                 Mimo warunków pandemicznych obie aktywności zakończyły się powodzeniem. 18 grudnia pani dyr. Anna Niziałek, pan wójt Marcin Adamczyk wraz z opiekunkami Samorządu Szkolnego - p. Anną Mikula i p. Grażyną Czerwik – złożyli życzenia, przekazali „Betlejemskie Światło Pokoju”, kartki świąteczne oraz słodkie upominki dla pensjonariuszy DPS-u w Pęcławicach Górnych  na ręce pani dyr. Anny Krasa. Następnie odwiedzili podopiecznych Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie i wręczyli im zebrane wcześniej podarunki. Pani dyr. Iwona Piskor przygotowała okolicznościowy dyplom-podziękowanie dla społeczności ZPO w Bogorii. Z kolei nasza delegacja zadeklarowała chęć dalszej współpracy z ośrodkiem.

                Wszystkim, którzy wsparli akcję „Razem na Święta”, jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;

nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

                                                                  Św. Jan Paweł II