Podsumowanie

          Koniec roku szkolnego to czas podsumowań pracy. Nasza drużyna z dumą może zaprezentować wszystkie najważniejsze wydarzenia minionego roku szkolnego. Pozyskaliśmy nowe osoby, które wraz z nami chcą kroczyć harcerskim szlakiem. Druhny Ola i Gabrysia zamknęły próby na stopień przewodniczki, a druhna Agnieszka na stopień podharcmistrzyni. Druhna Marta, druh Mateusz i Michał otworzyli próby na stopień przewodnika. Druhna Eliza –„bank naszej drużyny”- została skarbnikiem Hufca Staszów.

W licznym składzie uczestniczyliśmy w kursach, szkoleniach, warsztatach pogłębiając swoją wiedzę i doświadczenie harcerskie, a przede wszystkim zdobywając liczne grono przyjaciół.

Druhna Marta została naszą nową drużynową.

Działamy prężnie i staramy się, aby wszyscy znaleźli swoje miejsca w 21-ce.

Najważniejsze wydarzenia to:

Czytaj więcej...

9,16,22.06.2022 r.

W ramach warsztatów przed Międzynarodowym Harcerskim Festiwalem Kultury Młodzieży Szkolnej "Wiatraczek" grupa Melodyjki z 21BDH miała możliwość uczestniczyć w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Andrzeja Wolskiego - pedagoga specjalizującego się w nauce śpiewu estradowego dzieci i młodzieży. Warsztaty odbywały się w dniach 9.06.2022r. oraz 16.06.2022r. na hali ZPO w Bogorii. Zajęcia obejmowały ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne oraz podstawy z zakresu impostacji głosu (wprowadzenie do pracy z rezonatorami i podparciem oddechowym).

22 czerwca 2022 roku mieliśmy również możliwość pracować w studio nagrań w Kielcach.

Wszystkie te działania miały na celu przygotować reprezentację naszej drużyny do festiwalu oraz stworzyć warunki do rozwoju talentów wśród uczestniczek.

Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Annie Niziałek o umożliwienie nam odbycia warsztatów w naszej szkole.


10 czerwca 2022 R.

          Tego dnia odbył się II Hufcowy Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej w Łubnicach. Cieszymy się, że nasza drużyna mogła zostać współorganizatorem i razem z Centrum Kultury w Łubnicach przygotować całe to wydarzenie. Był to już drugi raz kiedy spotkaliśmy się na scenie w Łubnicach, tym razem w jeszcze większym składzie! Oprócz nas na scenie zawitały zespoły ze Staszowa, Kurozwęk, Ostrowca Świętokrzyskiego, szkoły w Wilkowej oraz z Bogorii. Nasza drużyna zaprezentowała piosenkę „Stary Tramp”, zespół Melodyjki – „Wspólnym szlakiem”, a zespół OMG W 21 „Wieczorne śpiewogranie” oraz „Chrystus Bieszczadzki” Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się tam w jeszcze większym składzie.

Galeria zdjęć

14-15 maja 2022 r.

          14-15 maja 2022r. spędziliśmy w Legionowie. Wybraliśmy się tam na XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej Wiosenne Czarowanie - „Biesy&Czady”. Po drodze zatrzymaliśmy się w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, gdzie nasi harcerze mogli dokładniej zobaczyć jak wyglądało życie w tamtych czasach. Była to cenna lekcja historii, która na pewno na długo zapamiętamy. Już w Legionowie, w sobotę wzięliśmy udział w przeglądach muzycznych. Wystąpiliśmy z dwoma zespołami w kategorii – zespoły harcerskie. Jako, że tematem tegorocznego festiwalu były Bieszczady, zespół Melodyjki zaprezentował piosenki – „Świętokrzyskie Jodły” oraz „Hej Piosenko”, a zespół OMG W 21 – „We wtorek w schronisku” oraz „Chrystus Bieszczadzki”. Udało nam się zdobyć II oraz III miejsce! Były to wspaniałe, śpiewające dni, podczas których wzięliśmy również udział w kilku koncertach!
 
Link do transmisji:

5 maja 2022r.

 ⚜️ Czuwaj!

          W tym dniu nasza drużyna wraz z Panią Dyrektor Anną Niziałek wzięła udział w przemarszu ulicami Staszowa z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną! ? Marsz ten jest wyrazem solidarności z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, które mają prawo do godnego życia, samostanowienia i pełnego uczestnictwa w życiu społecznym!!!

Galeria zdjęć

18 marca 2022 r.

Odbył się Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej organizowany przez naszą drużynę, w którym wzięła udział nie tylko nasza drużyna ale również młodzi artyści z naszej szkoły! Wszystkie występny były wspaniałe, spędziliśmy popołudnie w śpiewającej atmosferze i mamy nadzieję na więcej takich wydarzeń!


Pomoc dla Ukrainy

          Harcerstwo to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim służba i niesienie pomocy innym. Nasza drużyna włączyła się w organizację akcji pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

 

22 grudnia 2021 r.

          Dzień Myśli Braterskiej - najważniejsze święto każdego harcerza. Druhna Marta i druhna Weronika zapoznały harcerzy z historią tego święta, była to też okazja do obdarowania się własnoręcznymi kartkami. Ten dzień wyjątkowy był również dla dwóch druhen, które dostały granatowe barwy!
 
 

21 grudnia 2021 r.

          Betlejemskie Światło Pokoju wyruszyło w dalszą drogę! Przedstawiciele naszej drużyny w składzie: dh. Gabrysia, dh. Marta, dh. Ola i dh Michał przekazali je m.in. Wójtowi Gminy Bogoria, Pani Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Bogorii, w ośrodku zdrowia, w Domu Pomocy Społecznej w Pecławicach oraz innych instytucjach.