WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE DLA UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI.

Przeciwdziałając skutkom pandemii Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z naukowcami
z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz przedstawicielami Fundacji Polskiej Akademii Nauk w Lublinie realizuje Program wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli.

Celem Programu jest zidentyfikowanie pojawiających się u uczniów problemów wywołanych izolacją w okresie pandemii. W ramach programu eksperci dokonają pogłębionej analizy problemów dzieci i młodzieży oraz zaprezentują metody pracy z uczniami, którzy borykają się z trudnościami. Efektem Programu będzie Model Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego uczniów, którzy borykają się z trudnościami psychicznymi.

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, ich rodziców oraz nauczycieli i specjalistów szkolnych.

W ramach programu powstała Internetowa Platforma Specjalistyczno- Doradcza będąca źródłem wiedzy teoretycznej i  praktycznej przydatnej w pracy wychowawczej oraz bazą narzędzi badawczo-diagnostycznych i szkoleń (umożliwia rejestrację na szkolenia i konferencje).

Serdecznie zachęcam do korzystania z zasobów platformy: https://pwpp.uksw.edu.pl.

 

 

Zadania Świętokrzyskiej Sieci Wsparcia Psychologiczno - Pedagogicznego

W związku panującą pandemią COVID-19 Świętokrzyski Kurator Oświaty zainicjował opracowanie systemowego wsparcia psychologiczno – pedagogicznego dla uczniów, nauczycieli i rodzin w postaci Świętokrzyskiej Sieci Wsparcia Psychologiczno – Pedagogicznego szkół. Pozwoli ona na:

  • skorelowanie działań osób zaangażowanych w realizację projektu,
  • stwarzanie większych możliwości udzielenia kompleksowej i profesjonalnej pomocy osobom potrzebującym wsparcia,
  • wzmacnianie naturalnych zasobów wsparcia dostępnych w najbliższym otoczeniu dzieci i młodzieży – wychowawcy, pedagog szkolny, psycholog,
  • stworzenie platformy wymiany poglądów.

W ramach Świętokrzyskiej Sieci Wsparcia Psychologiczno – Pedagogicznego w powiecie staszowskim powołano:

  1. Punkt konsultacyjny, który mieści się w siedzibie Publicznej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Staszowie.

 

  1. Koordynatora wsparcia psychologiczno – pedagogicznego, którym została pani Anna Ziębora – pedagog szkolny z Zespołu Placówek Oświatowych w Bogorii.

 

Osoby zainteresowane współpracą z koordynatorem wsparcia psychologiczno – pedagogicznego mogą się kontaktować:

- telefonicznie: 15 867 40 26

- poprzez pocztę elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.