W dniach od 11 marca do 16 marca 2024r. nasza szkoła włączyła się w obchody XXXII Tygodnia Kultury Języka, którego motywem przewodnim był cytat z autobiografii Marka Hłaski „Piękni dwudziestoletni” - „Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią, ale jak ją opowiem, to już moja sprawa. Jedynie o to mi chodzi”. Cytat ten sugeruje, że snucie opowieści uwrażliwia język, budzi emocje, buduje kreatywność, wyobraźnię i krytyczne myślenie.
W ramach 32 edycji projektu TKJ w naszej placówce zrealizowane zostały następujące działania:
Klasy I – III
- Dzień teatru w szkole
- Zajęcia pod hasłem „Uważaj, jak mówisz i piszesz”, „Byki i byczki”
- „Książka, to przygoda zamknięta w pudełku”- zajęcia w GOK Bogoria
- „Rebusy i krzyżówki”- zajęcia w bibliotece szkolnej
- Konkursy: Mistrz ortografii i Mistrz kaligrafii
- Wyjazd do kina na film pt.: „Akademia Pana Kleksa”
Klasy IV-VIII oraz LO:
- Konkurs recytatorski – poezja Kazimierza Wierzyńskiego
- Konkurs plastyczny – „Wspomnienia pędzlem malowane”
- Konkurs literacki: „Kartka z pamiętnika” oraz opowiadanie twórcze na podstawie mitologii,
- Konkurs ortograficzny
- Wzorowe czytanie na lekcjach języka polskiego wierszy Kazimierza Wierzyńskiego
- Projekcja filmu0 o rodzinie Ulmów
- Audycja przez radiowęzeł „Mowa Ojczysta”
W konkursie „Mistrz ortografii” w kategorii klas I – III tytuł „Mistrza ortografii” otrzymali:
- Aleksander Gałęza kl.IIIa
- Zuzanna Utnik kl. IIIa
- Ignacy Głowacki kl.IIIb
- Marek Witkowski kl.IIb
- Iga Sadowska kl.IIb
- Milena Chrząszcz kl.IIa
- Kacper Panczyk kl.IIb
- Nadia Madej kl.IIa
- Helena Bieniek kl.IIb
- Karolina Nowak kl.IIb
W konkursie „Mistrz kaligrafii” w kategorii klas I – III tytuł „Mistrza kaligrafii otrzymali:
- Karolina Nowak kl.IIb
- Iga Sadowska kl.IIb
- Iga Wojnarowska kl.Ib
- Emila Dubiel kl.Ib
- Emilia Gałęzam kl.Ib
- Zuzanna Chaba kl.Ia
- Tomasz Orzechowski kl.Ia
- Zuzanna Maj kl.Ib
- Iga Drzymalska kl.Ib
- Alan Stępień kl.Ia
W konkursie recytatorskim w kategorii klas IV – V:
I miejsce: Małgorzata Przybyłek kl. IVa oraz Alan Guła kl. Vb
II miejsce: Aleksandra Łuszcz kl. Va oraz Paulina Podyma kl. Va
III miejsce: Julia Miernowska kl. IVa oraz Wiktoria Adamczyk kl. Va
Jury przyznało też dwa wyróżnienia: dla Zuzanny Zamieli i Niny Przybycińskiej.
W kategorii klas VI – VIII
I miejsce: Nadia Bąk kl. VIIb i Gabriela Adamczyk kl. VIIb
II miejsce: Julia Kaczmarczyk kl. VIc
III miejsce: Michalina Machowska kl. VIIc
W kategorii klas LO
I miejsce: Marcelina Szczepańska kl. Ia
II miejsce: Agata Witkowska kl. Ic
III miejsce: Magdalena Kosiarska kl. Ia
W konkursie literackim (praca pisemna)
I miejsce: Gabriela Adamczyk kl. VIIb i Zuzanna Zamiela z kl. IVb
II miejsce: Patrycja Barańska kl. VIIa i Julia Śledź kl. VIIa
III miejsce: Julia Paprocka z kl. VIIa
W konkursie ortograficznym w kategorii klas IV – VI
I miejsce: Patryk Pyzik kl. IVb, Alicja Gul kl. VIb i Julia Stępień kl. VIc
II miejsce: Maja Reczka kl. VIa, Kinga Nowak kl. VIb, Milena Chrzanowska kl. VIc, Julia Kaczmarczyk kl VI.c
III miejsce: Maja Sikora kl. VIc, Lena Suchojad kl. VIc.
W kategorii klas VII – VIII
I miejsce: Patrycja Gębalska kl. VIIa, Emil Ciepiela kl. VIIc
II miejsce: Nikola Maj kl. VIIc
III miejsce: Kinga Wątroba kl. VIIa i Michalina Machowska kl. VIIc.
W kategorii klas LO:
I miejsce: Mateusz Nowak kl. IIb
II miejsce: Bartłomiej Opolski kl. IIIa
III miejsce: Aleksandra Słomka kl. IIIa.
W konkursie plastycznym w kategorii klas IV – V
I miejsce: Krystian Sadłocha kl. IVb i Roksana Jezierska kl. Vb,
II miejsce: Maria Gąsiorek kl. IVb i Weronika Pietras kl. Vb,
III miejsce: Nadia Kowalska kl. IVa i Amelia Kowalska kl. IVa, Natalia Słowiakowska kl. Vb
Wyróżnienie: Wiktor Bąk kl. IVa
W kategorii klas VI – VII
I miejsce: Martyna Mazur kl. VIIa, Anna Snopek kl. VIIa
II miejsce: Julia Stępień kl. VIc, Klaudia Śledź kl. VIIc
III miejsce: Natalia Domagała kl. VIIc, Julia Kaczmarczyk kl. VIc.
Wyróżnienie: Lena Suchojad kl. VIc oraz Gabriela Pietras kl. VIa.
W kategorii klas LO:
I miejsce: Anna Fołta kl. Ic, Julia Raban kl. Ia
II miejsce: Emilia Łuszcz kl. Ib, Julia Sajda kl. Ia
III miejsce: Zuzanna Zybała kl. Ia, Milan Kochanowski kl. Ic
Wyróżnienie: Weronika Orzech kl. IIIa, Gabriela Kaczmarczyk kl. Ic
Wszystkim uczniom, którzy zostali wyróżnieni i tym, którzy uczestniczyli w konkursach serdecznie dziękujemy.
Osoby odpowiedzialne za przygotowanie i przebieg TKJ: p. Anna Mikula, p. Grażyna Czerwik, p. Dariusz Kuchniak, p. Anna Sobczyk, p. Danuta Marcinkowska, p. Bożena Arczewska, P. Ewa Maj, p. Agnieszka Wiśniewska, p. Wojciech Sierant, p. Marzena Górska.