Światełko Betlejemski 2019

 

21. Bogoryjska Drużyna Harcerska im. „Jędrusiów” jest drużyną czynnie i regularnie działającą na terenie Gminy Bogoria, przy Zespole Placówek Oświatowych w Bogorii.
Organizowanych jest wiele biwaków, wydarzeń, wyjazdów, co jest świetnym przykładem działań profilaktycznych i wychowawczych.
Jednym z takich był ostatni Zlot Betlejemski. Harcerze uroczyście odebrali owe Betlejemskie Światło Pokoju prosto z rąk dh.

Naczelnik ZHP – Anny Nowosad, a następnie mieli przekazać Je do szkół, kościołów, urzędów, wszystkim bliźnim.
Celem było, aby stało się darem w całej Polsce oraz dzięki tej harcerskiej sztafecie zapłonęło na każdym wigilijnym stole.

Światło to bowiem dodaje nam odwagi i mocy, byśmy na nowo sięgnęli do korzeni harcerskiej służby, które wywodzą się z uniwersalnych, kulturowych i etycznych wartości chrześcijaństwa.
Podzielili się „światłem, które daje moc” z Wójtem Gminy Bogoria - Marcinem Adamczykiem, proboszczem Parafii Bogoria Pawłem Cyganem, proboszczem Parafii Szczeglice Stanisławem Wiktorem.

Nie zabrakło światła na uroczystej Akademii w Zespole Placówek Oświatowych w Bogorii, w grupach przedszkolnych, oraz u wszystkich tych którzy zechcieli uczestniczyć w „sztafecie ognia betlejemskiego”.

Tekst: pion. Gabriela Łoch

Zdjęcia z przekazania światełka: Gabriela Łoch